دفتر امور سیاسی و انتخابات
جستجو
هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور 1398/07/24
هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور
هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور

استاندار سمنان در هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان مطرح کرد؛
🔹 آماده سازی زمینه ها برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای بهترین خدمت است
💢علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جریان هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: مردم با درک وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور، در این دوره نیز با امید به اینده خوب و شکوفای کشور، پای صندوق های رای حضور خواهند داشت و حضور حضور پرشکوهی خواهد بود.
🔸 علیرضا آشناگر استاندار سمنان که در جریان نوزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی و در حضور دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور، موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، خجسته پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، اعضای ستاد انتخابات استان و نیز فرمانداران و بخشداران استان سخن می گفت، با تشکر از اقدامات و فعالیت های ستاد انتخابات استان، اظهار داشت: انتخابات یکی از نمادها و جلوه های جدی مشارکت سیاسی در جامعه محسوب می شود و حضور مردم نیز به میزان و سنجه ای برای درک تعلق خاطر مردم به نظام در معادلات سیاسی تلقی می گردد.
🔸 وی در خصوص مختصات حضور و مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات اعلام کرد: در استان سمنان مشارکت معمولا به طور متوسط بالای ده درصد از میانگین کشوری بوده است. مردم با درک وضعیت سیاسی و اقتصادی گشور، در این دوره نیز با امید به اینده خوب و شکوفای کشور، پای صندوق های رای حصور خواهند داشت و حضور حضور پرشکوهی خواهد بود.
🔸 وی افزود: اگر متولیان اجرا و نظارت، الزامات حضور حداکثری مردم را فراهم کنند، این مهم تحقق خواهد یافت.
🔸 استاندار سمنان هم چنین اظهار داشت: به فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات تاکید شده که چند نکته را همواره مدنظر قرار دهند: تلاش برای تحقق حضور حداکثری و مشارکت چشمگیر مردم، رعایت اصل بی طرفی و قانون مداری، ایجاد محیط امن و آرام برای حضور بدون دغدغه مردم در پای صندوق های رای از نکاتی است که باید مورد توجه این عزیزان باشد.
🔸وی تاکید کرد: ما به عنوان مجریان بر گزاری انتخابات، شأنی برای جهت دهی انتخابات نداشته و نداریم. قضاوت و داوری نهایی در انتخابات با مردم است و به هرگونه که انتخاب کرده و هر برنامه ای را که مفید و اصلح بدانند، همان انتخاب، انتخاب احسن خواهد بود.
🔸 آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که هرچه مشارکت بالاتر باشد، برآیند انتخاب مردم بهتر بوده و خطا نیز قطعا کمتر خواهد بود، اظهار داشت: بهترین خدمت آماده سازی زمینه ها برای حضور حداکثری و بدون دغدغه مردم در پای صندوق های رای است.
🔸 وی افزود: برای رسیدن به این اهداف، نیاز به همگرایی داریم، باید به یک عزم و باور ملی برسیم که این حضور و مشارکت، نیاز امروز کشور است.

رییس ستاد انتخابات کشور در هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان سمنان مطرح کرد؛
🔹 سیاست کلان جمهوری اسلامی حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است
💢 دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در جریان هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان سمنان اظهار داشت: جمهوری اسلامی در موقعیت رفیعی در منطقه قرار گرفته است و ناملایمات بین المللی ما را دچار غفلت نکند که چه جایگاه رفیعی در سطح بین‌المللی داریم.
🔸 دکتر جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور که در جریان نوزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی به میزبانی استان سمنان و در جریان هفتمین جلسه ستاد انتخابات این استان در حضور علی رضا آشناگر استاندار سمنان، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، خجسته پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، اعضای ستاد انتخابات استان و نیز فرمانداران و بخشداران استان سخن می گفت، با اشاره به این که سال 98 را با شرایط ویژه شروع کردیم و قصد ترامپ به زانو درآوردن جمهوری اسلامی بود و در نظر داشتند نقاط ضعف کشور را شناسایی کنند و از همان طریق کشور را تحت فشار قرار دهند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی جزو معدود کشورهای دنیاست که بدون جنگ از ذیل بند 7 و ماده 41 خارج شده است و این امر ارزش بسیاری برای کشور دارد.
🔸 عرف هم چنین ضمن اشاره به این که رییس جمهور امریکا به هیچ قاعده بین المللی پایبند نیست و تصور داشت با این فشارها جمهوری اسلامی بعد از یکسال دچار فروپاشی می شود، تاکید کرد: با وجود این که بارش باران شدید در ابتدای سال 98 و روان شدن سیلاب در کشور و نیز تحریم ها فشار زیادی به کشور وارد کرد اما در حال حاضر کشور به ثبات نسبی در اقتصاد و جهش در سطح بین المللی رسیده است.
🔸 وی افزود: امروز جمهوری اسلامی در موقعیت رفیعی در منطقه قرار گرفته است و ناملایمات بین المللی ما را دچار غفلت نکند که چه جایگاه رفیعی در سطح بین‌المللی داریم. ضمن این که مشارکت مردم در اربعین به نسبت سال قبل یک میلیون نفر افزایش یافته است و این مشارکت بالا قدرت نرم، نفوذ راهبردی و قدرت معنوی جمهوری اسلامی را به نمایش می گذارد.
🔸 وی همچنین گفت: شاهدیم که در زمینه سانحه اخیر علیه نفتکش ایران، دست های پنهانی در کار است که نمی‌خواهد مسائل در منطقه رفع شود و جمهوری اسلامی به دنبال بررسی همراه با درایت و تدبیر این موضوع است.
🔸 رییس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که در شرایط موجود پیش بینی می شود انتخاباتی در سطح جمهوری اسلامی داشته باشیم، اظهار داشت: انتخابات مسأله ای است که می‌تواند آثار ملی و بین‌المللی برای کشور داشته باشد و سیاست کلان جمهوری اسلامی حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است.
🔸 وی تاکید کرد: اعضای ستاد انتخابات باید بر قانون اشراف و به این مهم توجه داشته باشند که انتخابات با نشاطی باید برگزار شود.
🔸 وی هم چنین در خصوص اهمیت و تاثیر حضور و نقش آفرینی احزاب در عرصه انتخابات اظهار داشت: 116 حزب دارای مجوز در کشور فعالیت دارند که طبق قانون و از نظر وزارت کشور تمام این احزاب می توانند در عرصه انتخابات وارد شوند؛چرا که بخشی از کارکرد احزاب در زمان انتخابات است و اساساً فعالیت حزبی قانونی، از نظر وزارت کشور، یک فرصت است.
تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal