دفتر امور سیاسی و انتخابات
جستجو
نشست احزاب با مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور 1398/07/24
نشست احزاب با مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور
نشست احزاب با مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در جمع مسؤولان خانه احزاب و دبیران احزاب استان سمنان؛
🔹 نگاه کلان در جمهوری اسلامی، توسعه فضای سیاسی و تقویت احزاب است/ رویکرد نظام کمک به احزاب در سراسر کشور برای تقویت دموکراسی است
💢 حمید ملانوری مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور در جلسه ویژه با مسؤولان خانه احزاب و دبیران احزاب استان سمنان اظهار داشت: نگاه دولت و نظام بر این اصل استوار است که نخبه‌ترین و شاخص‌ترین انسان‌ها در احزاب حاضر هستند و محل مراجعه برای تقویت توسعه احزاب محسوب می شوند.
🔸 حمید ملانوری مدیر کل دفتر سیاسی وزارت کشور که در جریان نوزدهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور به میزبانی استان سمنان و در جلسه ویژه با مسؤولان خانه احزاب و دبیران احزاب استان سخن می گفت، با اشاره به این که استان سمنان، استانی است که دو رییس جمهور تقدیم کشور کرده و این نشان‌دهنده شرایط ویژه استان است، اظهار داشت: یکی از شعارهای اصلی انقلاب، دموکراسی بود و حضرت امام (ره) از ابتدا بر این امر تاکید داشتند و همواره نخبگان در کشور در معرض انتخاب از سوی مردم قرار گرفتند.
🔸 وی افزود: بر این مبنا، نگاه دولت و نظام بر این اصل استوار است که نخبه‌ترین و شاخص‌ترین انسان‌ها در احزاب حاضر هستند و محل مراجعه برای تقویت توسعه احزاب محسوب می شوند.
🔸 ملانوری تاکید کرد: نگاه کلان در جمهوری اسلامی، توسعه فضای سیاسی و تقویت احزاب است و به همین جهت به افراد علاقه مند امکان حضور در قالب احزاب را می‌دهد و بر اساس اولین قانون احزاب، 250 حزب، پروانه فعالیت دریافت نمودند.
🔸 وی افزود: طبیعتا برخی از احزاب همواره فعال و پویا، برخی فقط در ایام انتخابات و تعدادی هم غیرفعال بوده اند. قانون احزاب مصوب سال 95 شرایط ویژه‌ای برای فعالیت احزاب فراهم‌آورد و تاکنون116 حزب خود را با این قانون تطبیق داده اند.
🔸 مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور، رویکرد کلان نظام را کمک به احزاب در سراسر کشور برای تقویت دموکراسی و بهره‌گیری از این ظرفیت عظیم دانست و اظهار داشت: ائتلاف ها و جبهه‌ها باید توسط افراد دارای پروانه و مورد تائید شکل بگیرد و به اطلاع کمیسیون احزاب برسد. تا به امروز که در حال نزدیک شدن به انتخابات هستیم، شش جبهه و ائتلاف در کشور شکل گرفته که مجاز به فعالیت رسمی هستند و این شش جبهه عبارتند از: جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب)، جبهه هماهنگی اصلاحات، جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی، جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، جبهه اصولگرایان استان قم و جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان ایران که پنج جبهه در سطح ملی و یک جبهه فعالیت استانی دارند.
🔸 ملانوری هم چنین درباره یارانه احزاب اظهار داشت: در دولت هفتم و هشتم بحث توجه به خانه احزاب و یارانه احزاب شکل گرفت اما در دولت بعدی این روند متوقف شد، اما در دولت یازدهم و دوازدهم با توجه به علاقه دولت مبنی بر توسعه سیاسی مجددا در دستور کار قرار گرفت که بخشی از آن نیز، تا به امروز محقق شده است. وی افزود: تا به امروز 17 استان خانه احزاب را راه‌اندازی نمودند و تعداد دیگری هم فعال خواهند شد.
🔸 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که نظام در چهل سال گذشته موفقیت‌های بی نظیری را توسط دولت‌ها و با رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در زمینه های مختلف علمی، عمرانی، فناوری و سایر حوزه ها به دست آورده که غیر قابل انکار است، اظهار داشت: اگرچه مشکلات و ناهمواری‌هایی هم در این مسیر بوده است، اما باید دقت کنیم که با آگاهی در راستای امید و اعتمادبخشی به جامعه گام برداریم.
🔸 وی افزود: دولت در دیپلماسی و در سطح جهانی، پیشرفت‌های بزرگی داشته که برجام یکی از این پیروزی‌ها بود. امروز ایران اسلامی یکی از قدرت‌های اصلی و برتر منطقه است که به واسطه تلاش‌های مردم و مسئولین شکل گرفته است.
🔸 ملانوری در پایان تصریح کرد: این کشور یک اردوگاه با یک پرچم و با یک رهبری است، اگرچه گروه‌ها و دسته‌های مختلفی در آن فعال هستند. باید همه کمک کنیم تا پیشرفت، توسعه و اعتلا در کشور شکل بگیرد که این امر با بالا بردن سطح آگاهی و دانش مردم به عنوان یکی از وظایف احزاب شکل خواهد گرفت.

تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal