دفتر امور سیاسی و انتخابات
جستجو
نشست استاندار محترم با هیأت رئیسه خانه احزاب 1397/03/13
دفتر سیاسی برگزار کرد
نشست استاندار محترم با هیأت رئیسه خانه احزاب

نشست هیأت رئیسه خانه احزاب استان سمنان با استاندار محترم رأس ساعت 11 صبح روز یکشنبه مورخ 6/3/97با حضور جناب آقای دکتر چاوشی استاندار محترم و جناب اقای دکتر ناجی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد .
در این دیدار جناب آقای دکتر چاوشی بیان نمودند : باید توجه داشت که شاکله اصلی اصول گرایی و اصلاح طلبی ، دینداری و پایبندی به اصول اخلاقی و دینی است ، وجود هر دو این گرایش ها برای رشد و تعالی جامعه و تعمیق و گسترش توسعه ایران اسلامی ضروری و واجب است .
در نبود احزاب این باندهای قدرت هستند که شکل می گیرند و باندهای قدرت فاقد هویت مشخص ، مستور از دید مردم و از همه مهمتر غیر پاسخگو نسبت به تصمیم گیری و پیامدهای ناشی از آن هستند .
هدف اصلی ما در استان تمرکز بر مسائل بنیادین چون انتقال و تأمین آب شرب ، حل معضل اشتغال و ایجاد زمینه های لازم برای توسعه و گسترش گردشگری در استان است .
در راه رسیدن به استانی توسعه یافته و پیشرو باید توازن و نگاه همه جانب نگر به کل استان داشت و در این راه بین شرق و غرب استان هیچ تفاوتی وجود ندارد .
جناب آقای دکتر ناجی معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی نیز نکاتی به شرح ذیل مطرح نمودند :
حوزه فعالیت احزاب عمدتا در ذیل امر سیاسی تعریف می شود که در آن قدرت به عنوان یک عنصر تعیین کننده نقشی اساسی ایفا می نماید .
احزاب گرچه نهادی برآمده از بطن اجتماع و نیروهای اجتماعی هستند اما در عین حال به دلیل تلاشی که برای کسب و قدرت و اجرای برنامه های خود از این طریق می نمایند ، جزء لاینفکی از فرایند حکومتداری در جامعه محسوب می شوند.
قانون اساسی ما تمهید اصول بنیادینی چون تفکیک قوا و به رسمیت شناختن فعالیت حزبی بسترها و زمینه های مناسبی برای چشاندن طعم حکومت خوب به مدم را فراهم نموده است .
در استان سمنان هم دولت تدبیر و امید تلاش های بسیار مناسبی برای توسعه و تعمیق تحزب داشته است که فراهم کردن زمینه ها و امکانات لازم جهت تشکیل خانه احزاب و همچنین ابلاغ بخشنامه منشور گفتگوی سیاسی و استقبال از افزایش تعاملات با احزاب و تشکل ها از آن جمله می باشند .
تعداد بازدید: 17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal